Historie

Město Benátky nad Jizerou, kde má sídlo místní organizace ČRS, se nachází ve Středočeském regionu mezi Prahou a Mladou Boleslaví. Městem protéká řeka Jizera. První písemná zmínka o vesnici Benátky  /podle italských Benátek/,  ležící na levém břehu Jizery je z roku 1253. Kolem roku 1340 bylo na protějším kopci založeno městečko Nové Benátky.U něho byl založen roku 1349 klášter Cyriaků, vypálený za husitských válek. V první polovině 16. století byl na místě kláštera postaven renesanční zámek.

Z nejznámějších osob na zámku působili, za císaře Rudolfa II., hvězdáři Tycho de Brahea Jan Kepler. Později zde vyučoval hudbě Bedřich Smetana. Benátky byly pokrokovými i v technických oborech. Roku 1581 zde byl postaven městský vodovod, jeden z prvních v Čechách. Sílu vodního toku řeky začal využívat cukrovar, postavený roku 1869 a od roku 1893 dále také továrna na výrobu brusiva Karborundum a Elektrite. Její kvalitní výrobky byly záhy známé téměř po celém světě.

Již ve středověku bylo celé povodí Jizery velmi dobře zarybněno. Řeka měla značný  spád. V  jejich čistých, rychlých a chladných vodách se díky kamenitému dnu a přírodním břehům dařilo všem druhům proudných ryb. Po výstavbě jezů je v řece hojně zastoupeni kapr. Celé povodí patřilo hraběti Kinskému. Právo rybolovu zde měl panský velkostatek. 26.6.1919 byl na první ustavující schůzi založen rybářský klub s počtem 71 členů.

Jeho výboru se podařilo sjednat tříletou nájemní smlouvu na právo rybolovu. Roční nájemné činilo 300 Kč. Tím byla zahájena činnost místní rybářské organizace. Klub se později změnil na rybářský spolek. Jeho členská základna postupně narůstala až na současných více jak 1000 členů.

Český rybářský svaz, z. s.

Místní organizace
Benátky nad Jizerou
Pražská 96/76
29471